Szafki szkolne dla uczniów - meble na 6!

Szafki ubraniowe nie muszą być szarymi metalowymi skrytkami w ponuro urządzonej szatni. Nowoczesne meble przeznaczone do placówek oświatowych to konstrukcje estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Wyposażenie szkolnej szatni lub korytarzy w szafki ubraniowe będzie nie tylko korzystne dla uczniów, ale także dla nauczycieli i innych pracowników obiektu. Z myślą o bezpiecznym przechowywaniu rzeczy, a także o atrakcyjnej aranżacji pomieszczeń tworzymy szafki szkolne na wymiar, tak by wielkość dostępnej powierzchni nie stanowiła ograniczenia.
Szafki szkolne

Szafki szkolne - dlaczego warto w nie zainwestować?

Zarówno szkoły podstawowe, jak i średnie możemy wyposażyć w szafy do szatni lub szafki korytarzowe. To od dostępnej powierzchni i ustaleń inwestora zależy miejsce montażu. Niezależnie jednak od lokalizacji mebli ich obecność w placówce oświatowej jest wręcz niezbędna z kilku powodów:

• Szafka szkolna może służyć nie tylko uczniom. Skorzystają na niej także nauczyciele i inni pracownicy instytucji. Dzięki naszym meblom każdy może zyskać prywatną przestrzeń na bezpieczne przechowywanie swoich rzeczy i swobodny dostęp do nich w czasie przerw - bez uciążliwego i długotrwałego stania w kolejkach do szatni. Szafki szkolne dla uczniów najlepiej ustawić na korytarzu lub w przeznaczonym na to pomieszczeniu, natomiast nauczyciele mogą mieć swoje skrytki w pokoju nauczycielskim. Dla wszystkich jest to rozwiązanie bardzo wygodne.

• Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, mają tendencję do zapominania przyborów szkolnych lub książek, ale najczęściej zdarza im się nie wziąć z domu trampek lub innego elementu stroju na w-f. Szafki szkolne mogą wyeliminować ten problem (który często kończy się „minusem” lub negatywną oceną). Są bowiem idealnym miejscem na pozostawienie ubrań w bezpiecznym miejscu. Zdarza się, że w szatni najmłodsi pomylą swoje worki lub zgubią je, dlatego lepszym rozwiązaniem będą zamykane prywatne skrytki.

• Szafki szkolne na podręczniki to także sposób na ograniczenie „ciężarów”, które uczniowie codziennie noszą na swoich ramionach, lub co gorsza - na jednym z nich. Książki muszą nosić do pracy także nauczyciele, dlatego możliwość zostawienia części rzeczy w szafce szkolnej będzie niezastąpiona dla młodszych i starszych.

• Wiele placówek, które już wyposażyły korytarze i szatnie w szafy szkolne, wprowadziło zasadę zmiany obuwia. Takie rozwiązanie ma kilka plusów, najbardziej docenianych zimą. Uczniowie mogą wtedy zmienić ciepłe kozaki na wygodne trampki lub inne lekkie obuwie, po to, by czuć się bardziej komfortowo przez wiele godzin zajęć. Ponadto jeśli w szkole zmienia się buty przeznaczone na dwór, podłogi są czystsze, co ułatwia pracę osobom zajmującym się utrzymaniem w placówce porządku. Jeden mebel, a tak wiele korzyści!

Szafki szkolne z płyty HPL

Szafka szafce nierówna - na rynku mebli do szatni są dostępne produkty z różnych materiałów. Decydując się na taką inwestycję, warto postawić na najlepsze jakościowo tworzywa, żeby uczniowie i nauczyciele mogli korzystać z szafek przez długi czas. Jest to również ważne z punktu widzenia estetyki. Szkolne szafki stanowią bowiem charakterystyczny element korytarza lub szatni. Powinny więc nienagannie się prezentować i robić dobre wrażenie na rodzicach i innych osobach odwiedzających placówkę.
Wszystkie z powyższych warunków spełniają szafki szkolne z płyty HPL. Laminat wysokociśnieniowy, bo tak brzmi pełna nazwa tego tworzywa, wyróżnia się na tle innych materiałów ze względu na swoje właściwości. Korpusy szaf z płyt HPL są niezwykle solidne i trwałe, a więc cechuje je duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku szafek w szkołach, gdzie niestety nadal można spotkać się z aktami wandalizmu. Laminat HPL to także tworzywo odporne na wilgoć, dlatego z powodzeniem można stosować je w szkolnych szatniach basenowych.

Metalowe szafki szkolne

Oprócz mebli w całości wykonanych z laminatu wysokociśnieniowego do szkół proponujemy także szafki metalowe. Oferujemy zarówno tradycyjne i tanie szkolne szafki metalowe z naszej linii komercyjnej, lub szkolne szafki modułowe. Konstrukcja modułowa, oznacza, że można ją modyfikować nawet po dostawie na miejsce montażu, np. przez dodanie elementów wyposażenia wnętrza szafki, zmianę kierunku drzwi czy podziału skrytek. Wzbogacając jednak modułowy metalowy korpus o drzwi z najtrwalszego materiału, czyli płyty HPL, zyskujemy funkcjonalny i solidny mebel. Fronty z laminatu sprawdzą się najlepiej, ponieważ to właśnie drzwi szafek szkolnych są najczęściej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Spersonalizowane szkolne szafki od ALSANIT

W naszym przypadku projekt szaf szkolnych jest zawsze uzależniony od oczekiwań i pomysłów inwestora, któremu na każdym etapie służymy radą. Możemy wykonać szafki na wymiar bez dodatkowej opłaty. Ponadto do każdej skrytki dołączamy jeden z wielu rodzajów zamków - od zwykłych modeli na kluczyk lub kłódkę po nowoczesne zamki elektroniczne na kod lub na kartę czy opaskę.
Wnętrze szafek szkolnych na podręczniki może zawierać różne elementy: przegrody, półki, haczyki, wieszaki, drążki. Meble do szatni szkolnej warto także wzbogacić o ławki lub siedziska ze schowkiem na buty.