Kabiny natryskowe

W efekcie modyfikacji kabin natryskowych przez naszych konstruktorów mamy przyjemność zaprezentować Państwu najtrwalsze i najbardziej ergonomiczne kabiny natryskowe z HPL.

Kabiny natryskowe dla obiektów publicznych i zakładów pracy

Kabiny natryskowe wykonane z płyty HPL to element wyposażenia toalet w takich miejscach jak obiekty sportowe: baseny, siłownie, kluby fitness oraz obiekty użyteczności publicznej. Montuje się je także w pomieszczeniach sanitarnych w wielu zakładach pracy. Mimo że nie każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim podwładnym natrysków na terenie firmy, wielu z nich decyduje się na to, żeby zadbać o jak największy komfort w miejscu pracy.

W ofercie ALSANIT można znaleźć systemowe kabiny natryskowe HPL, które pozwalają na optymalne zagospodarowanie pomieszczenia przeznaczonego na prysznice w każdym rodzaju obiektu. Nowoczesne przegrody wykonane z wysokiej jakości laminatu są produkowane z zachowaniem obowiązujących wymogów prawnych w kwestii wyposażenia pomieszczeń sanitarnych i rozmiarów kabin. Nie brakuje jednak możliwości personalizacji projektu i dopasowania ścianek do oczekiwań inwestora oraz potrzeb przyszłych użytkowników.

Kabiny natryskowe

Kabiny prysznicowe z drzwiami, tak jak wszystkie nasze wyroby dostosowane są do indywidualnych wymiarów pomieszczeń i są montowane na regulowanych nóżkach. Bardzo wysoką trwałość kabin uzyskaliśmy stosując do ich budowy tylko materiały nie ulegające rozkładowi i korozji.

Kabiny natryskowe

Konstruktorzy ALSANIT zaprojektowali kabiny w taki sposób aby, po zewnętrznej stronie drzwi można było zawiesić ręcznik lub suche ubrania. Drzwi kabin zostały skrócone dając lepszą wentylację, zapewniająć jednak wciąż pełną prywatność użytkownika. Drzwi zawieszone są na zawiasach posiadających funkcję samodomykania i wyposażone są w zamek ze wskaźnikiem zajętości.

Kabiny natryskowe

W ofercie ALSANIT można znaleźć systemowe kabiny natryskowe HPL, które pozwalają na optymalne zagospodarowanie pomieszczenia przeznaczonego na prysznice w każdym rodzaju obiektu.

Unikalne cechy produktu

• profile aluminiowe tworzą konstrukcję kabin
• zawias wykonany z materiałów nie ulegających korozji, samodomykacz grawitacyjny,
• wspornik z aluminium montowany do płyty, zakres regulacji +/- 20 mm, rdzeń stalowy
• zamkopochwyt z aluminium i poliamidu, ergonomiczne rozwiązanie, awaryjne otwieranie

Korzyści zastosowania

• duża sztywność i wytrzymałość zespołów kabin
• możliwość wykonania wycięć na brodziki
• rozwiązanie na wiele lat
• ograniczona do minimum ilość miejsc gdzie podczas kąpieli mogłyby gromadzić się osady

Wymiary

• wysokość całkowita: 2010mm
• prześwit nad podłogą: 188mm
• głębokość: optymalna 1200mm

* wymiary standardowe mogą być modyfikowane wg potrzeb klientów

Kabiny natryskowe z płyty HPL

Pomieszczenie, w którym znajdują się kabiny sanitarne, powinno nie tylko spełniać funkcję użytkową, ale także odznaczać się estetyką oraz wysokim poziomem higieny i czystości. W tym celu, kierując się wieloletnim doświadczeniem i znajomością branży, do budowy naszych kabin natryskowych używamy sprawdzonego materiału - płyt HPL.

Skrót HPL oznacza High Pressure Laminate, czyli laminat wysokociśnieniowy. Ciśnienie bowiem, a także wysoka temperatura mają szczególne znaczenie w procesie produkcji płyt. W takich warunkach prasuje się włókna celulozy nasączonej żywicą, które odpowiadają za nieprzeciętne właściwości powstałego laminatu, a w konsekwencji kabin natryskowych ALSANIT.

Dzięki płytom wykonanym z laminatu wysokociśnieniowego kabiny prysznicowe HPL są zbudowane z twardych, wytrzymałych ścian, odpornych na czynniki mechaniczne. W przypadku obiektów publicznych jest to zaleta stawiana bardzo wysoko z powodu ewentualnych aktów wandalizmu.

Kabiny natryskowe - wyposażenie basenów

Decydując się na kabiny prysznicowe w takich miejscach jak pływalnie, sauny, zakłady przemysłowe czy inne obiekty, w których wilgotność powietrza może utrzymywać się na wysokim poziomie, kabiny natryskowe HPL są najlepszym wyborem.

Ponadto kabiny ALSANIT są produkowane z wykorzystaniem technologii SANITISED, dzięki której można wyeliminować namnażanie się bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów w wilgotnych pomieszczeniach.

Rodzaje kabin natryskowych

Niezwykle funkcjonalne i komfortowe kabiny natryskowe to m.in. przegrody typu „T” lub „F”. Nasi klienci cenią je za wygodę użytkowania, zapewnioną dzięki wydzieleniu strefy suchej w obrębie kabiny. Zasłonięta kotarą część konstrukcji może być wyposażona w haczyki do zawieszenia odzieży oraz półkę - w ten sposób osoba korzystająca z kabiny natryskowej ma wszystko na wyciągnięcie ręki. Ten typ przegrody jest szczególnie polecany do szatni dla osób niepełnosprawnych.

Z kolei kabiny natryskowe model „I” to lekkie ścianki, które są budżetowym rozwiązaniem stosowanym w wielu obiektach sportowych i zakładach pracy. Prywatność jest zapewniona dzięki kotarom zawieszonym na wejściach do kabin. Nie stanowi dla nas również problemu wykonanie podcięcia na brodziki lub uskoki w ścianie.

Dla zapewnienia największego poziomu komfortu i prywatności montujemy kabiny prysznicowe z drzwiami. Po ich zewnętrznej stronie zamieszczamy drążek na ręcznik bądź suche ubranie, by umożliwić wygodne korzystanie z natrysku. Wentylacja wnętrza kabiny może przebiegać sprawnie dzięki prześwitom między ścianką a podłogą. Ponadto wyposażamy drzwi we wskaźnik zajętości i funkcję samodomykania.

Dlaczego warto wybrać kabiny natryskowe ALSANIT?

Wybierając kabiny prysznicowe, inwestor ma do wyboru kilka systemów, które różnią się kształtem przegród. Niezależnie od wybranego wariantu, w gestii klienta pozostaje wybór kolorystyki płyt HPL, które pochodzą od renomowanego producenta POLYREY. W naszej kolekcji magazynowej posiadamy m.in. barwy pastelowe, dekory imitujące drewno lub beton czy żywe odcienie dodające charakteru każdej aranżacji.

Opracowując projekt kabin, zawsze bierzemy pod uwagę specyfikę i wymiary konkretnego pomieszczenia. Dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami i wieloletnim doświadczeniem, a jednocześnie jesteśmy otwarci na każdą sugestię i oczekiwania inwestora.

Każdy system kabin natryskowych HPL składa się ze ścianek i przegród, które nie tylko są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i niezbędnej w pomieszczeniach sanitarnych higieny. Dodatkowo zostały tak zbudowane, by ograniczyć do minimum liczbę miejsc, w których podczas kąpieli mogłyby gromadzić się osady.