Szafy biurowe - nowoczesne wyposażenie firmy

Szafka na dokumenty dla każdego pracownika to obecnie must have w biurach. Wiele firm zauważa potrzebę zainwestowania w odpowiednią liczbę zamykanych mebli biurowych, które pozwalają na wydzielenie prywatnej przestrzeni dla każdej zatrudnionej osoby. Dzięki temu wykonywanie zadań w biurze może przebiegać sprawniej, ponieważ wszystkie potrzebne rzeczy zawsze będą dla pracownika pod ręką. Szafki biurowe ALSANIT są więc rozwiązaniem funkcjonalnym, a także utrzymującym najwyższy poziom estetyki.
Szafki do biura

Szafki biurowe dla firm działających w trybie hot desk

Hot desk, zwany też flexi desk to nowoczesny i coraz częściej wybierany sposób rozmieszczania stanowisk pracy w przestrzeni biurowej. Decyduje się na niego coraz więcej firm, które chcą poprawić poziom komunikacji między pracownikami oraz ich identyfikacji z firmą. W trybie hot desk biurka nie są przypisane do konkretnych osób, które za każdym razem wybierają jedno z wolnych miejsc do pracy.
Dlaczego to rozwiązanie jest chętnie stosowane? Coraz częściej biura decydują się na swobodne zasady trybu home office. Pracownicy nie spędzają więc w biurze 40 godzin tygodniowo, dlatego przy tradycyjnym sposobie przydzielania jednego biurka do jednego właściciela część z nich ciągle stałaby pusta. Hot desk pozwala na zoptymalizowanie przestrzeni a tym samym na oszczędności. Ponadto stale zmieniająca się konfiguracja, w której siedzą pracownicy, sprawia, że komunikacja między nimi staje się lepsza, płynniejsza i wszyscy mogą lepiej się poznać.
Nie można jednak wprowadzić takiego sposobu zarządzania przestrzenią biurową bez odpowiednich mebli. Pracownik powinien mieć dostęp do własnej, zamykanej skrytki, w której tylko on będzie mógł trzymać wszystkie swoje rzeczy. Nie może ich bowiem zostawić na biurku, tak jak odbywa się to w firmach, gdzie każdy ma przypisane miejsce. Szafy biurowe rozwiązują jednak ten problem i są niezbędnym wyposażeniem firmy stosującej hot desking.

Uniwersalne meble biurowe od ALSANIT

Własne zamykane lockersy to jednak nie tylko rozwiązanie dla firm wprowadzających „gorące biurka”. Ich zamontowanie będzie korzystne dla osób zatrudnionych w każdej firmie, ponieważ pozwoli im na bezpieczne przechowywanie zarówno prywatnych rzeczy, jak i formowego sprzętu oraz ważnych dokumentów i korespondencji. Każdą skrytkę możemy wyposażyć w otwór na listy. Szafka biurowa ma więc wiele zastosowań, które sprawdzają się w firmach o różnorodnych profilach.
Ponadto zapewnienie pracownikowi szafy biurowej przeznaczonej tylko dla niego jest dowodem dbałości o jego funkcjonowanie w przestrzeni firmy, a także usprawnia jego pracę. Szafki biurowe mogą być zlokalizowane w różnych miejscach, w zależności od specyfiki obiektu. Jeśli istnieje wydzielona strefa na szatnię lub inne pomieszczenie socjalne, szafki doskonale będą tam pasować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zamontować je w tym samym miejscu, co stanowiska pracy. Nasze meble biurowe odznaczają się bowiem atrakcyjnymi walorami wizualnymi.

Szafy biurowe - stonowany design i funkcjonalne wnętrze

Wygląd szafek biurowych jest ważny, ponieważ często są one wyróżniającym się elementem pomieszczenia. Ponadto, jeśli montuje się je w tej samej przestrzeni co stanowiska pracy, powinny odznaczać się wysokim poziomem estetyki i pozytywnie wpływać na walory wizualne całego pomieszczenia. Dlatego coraz częściej odchodzi się od zwykłych metalowych lockersów, które niezbyt dobrze komponowały się z pozostałymi meblami i ogólnym wystrojem biura.
Szafki do biura z płyt wiórowych (LPW) lub laminatu kompaktowego (HPL) to jednak zupełnie inna bajka. Ich funkcjonalne wnętrze i solidna budowa idą w parze z atrakcyjnym wyglądem, który można dopasować do aranżacji dowolnego pomieszczenia. Ta swoboda wystroju biura wynika z szerokiej gamy barw, w której występują płyty, służące do budowy naszych mebli. Kupujemy je od renomowanych producentów, którzy nie tylko zadbali o mnóstwo pozycji z palety kolorystycznej RAL, ale także o unikalne dekory. Dzięki temu szafy do biura mogą mieć korpus imitujący mebel drewniany lub fronty o strukturze kamienia.
Kolorystyka mebli biurowych jest bardzo ważna. Powinna nie tylko naturalnie komponować się z wystrojem wnętrza, ale także z identyfikacją wizualną firmy. Aranżacja biura bezpośrednio wpływa na komfort pracy zatrudnionych w nim osób, a meble mogą być także jego dekoracją.

Metalowe szafki do biura

Szafki biurowe ze stali nie odeszły jednak całkowicie do lamusa, ale obecnie często wzbogaca się je o elementy z płyty HPL. Takie połączenie metalu i laminatu wysokociśnieniowego jest bardzo funkcjonalne, ponieważ mebel nie tylko jest solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne dzięki właściwościom HPL, ale także ma modułową konstrukcję charakterystyczną dla stalowych korpusów. Taką szafkę biurową można modyfikować nawet po dostawie na miejsce montażu, zmieniając np. jej wyposażenie (półki, przegrody, haczyki itp.), kierunek otwierania drzwi czy podział skrytek w systemie szaf.
Co to oznacza dla biura? Daje to nieograniczone możliwości wykorzystania mebla. Może się bowiem zdarzyć, że siedziba biura, profil firmy czy liczba pracowników się zmienią. Posiadając modułowe szafki biurowe, można je dopasować do nowych warunków, a w ten sposób wydłużyć cykl życia produktu. Metalowe szafy biurowe z frontami z HPL są więc rozwiązaniem ekonomicznym.

Bezpieczne przechowywanie rzeczy w szafach biurowych

Materiał, kolorystyka i wyposażenie szafki są bardzo ważne, jednak kwestią najistotniejszą są zamki do mebli biurowych. To one zapewniają bezpieczne przechowywanie wielu cennych rzeczy, jak np. laptopy, firmowa korespondencja czy inne ważne dokumenty. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będą szafki biurowe zamykane na klucz lub kłódkę. Warto jednak pomyśleć o bardziej nowoczesnych opcjach, czyli modelach elektronicznych na kod lub z technologią RFID. Ta ostatnia daje możliwość podłączenia mebli pod zintegrowany Elektroniczny System Obsługi Klienta. Oznacza to, że token otwierający szafkę, który w przypadku biur ma często postać karty, będzie mógł służyć do wielu stref dostępu, np. firmowej siłowni.