Zamki na kod - alternatywa dla klucza i kłódki

Nowoczesne szafki ubraniowe to nie tylko funkcjonalne wnętrze i estetyczne fronty. Za jakość mebla odpowiadają także zamki, które spełniają najważniejszą funkcję - pozwalają na bezpieczne przechowywanie rzeczy. Zamki szyfrowe to praktyczna alternatywa dla modeli na kluczyk lub kłódkę, którą można stosować w wielu rodzajach obiektów.

Zamek szyfrowy do szafki BHP

Główną zaletą zamka na kod jest wygoda użytkowania szafki, nie wymagająca dodatkowego elementu w postaci klucza lub kłódki, które łatwo się gubią ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Ponadto ten typ zamknięcia może być wykorzystywany w wielu różnego rodzaju obiektach, które posiadają szatnie lub inne pomieszczenie, w którym znajdują się szafki ubraniowe, szafki BHP bądź inny typ skrytki. Duża część modeli zamków na kod działa w dwóch trybach: prywatnym i publicznym. W pierwszym przypadku ciąg cyfr, które otwierają szafkę, jest ustawiany przez jej właściciela i nie ulega zmianom. Rozwiązanie to sprawdza się w miejscach pracy takich jak zakłady przemysłowe i produkcyjne, w których należy zmieniać odzież z prywatnej na roboczą. Wówczas każdemu pracownikowi przysługuje własna szafka BHP, dlatego zamek na kod w trybie prywatnym będzie idealnym rozwiązaniem. Innym typem obiektu, w którym można wyposażyć szatnię w szafki z zamkami szyfrowymi, są szkoły. Zapewnienie uczniom własnej przestrzeni na prywatne rzeczy zwiększy komfort uczestniczenia w zajęcia, np. dzięki możliwości zmiany obuwia zimowego czy zostawienia w bezpiecznym miejscu ubrania na lekcje WF-u.

Zamki na kod w obiektach użyteczności publicznej

Zamki szyfrowe sprawdzają się także w takich miejscach jak baseny, lodowiska, kluby fitness, siłownie i inne obiekty sportowe, a także pozostałe typy miejsc, w których szafki ubraniowe regularnie zmieniają swoich właścicieli. Wtedy przydaje się drugi typ zamków na kod: publiczny. Wówczas każda osoba korzystająca z szafki może od nowa ustalić ciąg cyfr, które posłużą do otwarcia skrytki.
Zamki szyfrowe do szafek to często najlepsza opcja, ponieważ osoby korzystające z szatni nie muszą martwić się o pilnowanie kłódki czy kluczyka np. podczas zajęć sportowych czy przebywania w basenie. Co jednak w przypadku sytuacji awaryjnej, gdy otworzenie szafy za pomocą kodu jest niemożliwe? Każdy zamek szyfrowy oferowany przez ALSANIT ma wejście na tzw. klucz master, który przyda się np. w razie zapomnienia kodu.
Zamki na kod do szafek ubraniowych są więc rozwiązaniem praktycznym, bezpiecznym, a także estetycznym. Ich budowa i kolorystyka doskonale komponują się z frontami mebli, niezależnie od materiału, z którego są wykonane.

Szafki ubraniowe z zamkami na kod

Budowane przez nas szafki BHP wyróżniają się wysokiej jakości zamkami od renomowanych producentów, jednak to nie koniec ich zalet. Meble te są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które obejmują stal, laminowaną płytę wiórową, laminat wysokociśnieniowy i hartowane szkło. To, jakie korpusy i drzwi będą miały zamówione szafki ubraniowe, zależy od oczekiwań inwestora oraz warunków panujących w pomieszczeniu, do którego będą przeznaczone meble.