Kabiny WC ALSANIT - komfort i wytrzymałość

Wyposażenie toalet i łazienek w takich miejscach jak baseny, szkoły i przedszkola, pomieszczenia firmowe, zakłady przemysłowe, hotele czy obiekty sportowe obejmuje przede wszystkim montaż wysokiej jakości kabin WC. Odpowiadamy za ich wygląd, wielkość, trwałość oraz stopień prywatności, jaki zapewniają, tworząc unikalne rozwiązania dla każdego inwestora i mając na względzie potrzeby użytkowników.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znajomości nowoczesnych metod realizacji projektów kabin sanitarnych możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta i kierować się otrzymanymi wskazówkami lub samodzielnie zaproponować optymalne kabiny WC. Doskonale znamy specyfikę pomieszczeń, dla których dedykowane są poszczególne rodzaje kabin i pod tym względem dopasowujemy tworzywo, kolorystykę i rozmiary.

Charakterystyka systemu:

Produkcja kabin WC oparta o najwyższe standardy

Nasze ścianki systemowe posiadają certyfikację CE, która dopuszcza do ich stosowania w budownictwie na terenie całej Unii Europejskiej. Dostawa wszystkich naszych systemów kabin WC odbywa się bez przeładunków, od drzwi do drzwi, a na czas transportu produkty są odpowiednio zabepieczone i oznakowane aby nie uległy zniszczeniu.

ELASTYCZNOŚĆ ROZWIĄZAŃ

Kabina WC powinna mieć odpowiednie wymiary, spełniać wymogi inwestycyjne i być dostosowana zarówno do oczekiwań inwestora, jak i potrzeb użytkowników. Stawiamy na najlepsze i sprawdzone rozwiązania, które spełniają zarówno krajowe, jak i międzynarodowe wymogi. Kabiny systemowe każdorazowo wykonujemy na wymiar tak aby idealnie pasowały do wymiarów pomieszczeń.

Kabiny WC

Niezależnie od wybranego wariantu wszystkie kabiny sanitarne ALSANIT cechują się precyzyjnym wykonaniem i wysoką jakością przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Możliwośc samodzielnego montażu

Giszety mogą być dostarczone w wersji do samodzielnego montażu na podstawie dołączonej przez ALSANIT instrukcji lub zamontowane przez autoryzowaną ekipę monterską działającą w każdym regionie kraju.

Wymiary kabiny WC

Jedną z licznych zalet systemowych kabin WC jest możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni, którą mamy do dyspozycji w pomieszczeniach sanitarnych. Kabiny z płyty HPL lub płyty wiórowej można wykonać na wymiar, uwzględniając nie tylko zastane warunki, ale także najwyższy komfort przyszłych użytkowników toalet.

Kabiny WC ALSANIT są wykonywane na wymiar. Spełniamy w ten sposób wymogi inwestycyjne, a także dostosowujemy nasze konstrukcje do zasad zawartych w polskim prawie budowlanym. Toalety publiczne w takich miejscach jak placówki edukacyjne i kulturalne, siłownie, biura, centra handlowe czy ośrodki medyczne muszą bowiem spełniać normy opisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Sporządzając projekt kabin WC dla konkretnego obiektu, uwzględniamy nie tylko powyższe normy prawne, wielkość i lokalizację pomieszczenia sanitarnego, ale także walory estetyczne, które mają istotne znaczenie dla efektu końcowego.

Produkcja i montaż kabin WC ALSANIT

O jakości i funkcjonalności kabin sanitarnych dla obiektów publicznych świadczy certyfikacja CE, która dopuszcza stosowanie ścianek systemowych na terenie całej Unii Europejskiej. Nie tylko produkcja kabin WC jest oparta o najwyższe standardy, ale także ich dostawa. Transport odbywa się bowiem bez przeładunków, czyli od drzwi do drzwi. Dzięki temu możemy zagwarantować odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie dostarczanych ścianek.

W kwestii montażu wybór należy do klienta - instalację może wykonać jedna z wykwalifikowanych autoryzowanych ekip monterskich, które działają na terenie każdego województwa. Niemniej, na życzenie inwestora możemy dostarczyć kabiny WC do samodzielnego zmontowania, które może być przeprowadzone sprawnie dzięki dołączonej od producenta szczegółowej instrukcji.

Kabiny WC na wymiar - wykonanie pomiaru przed produkcją

Żeby rozpocząć produkcję kabin WC, należy najpierw przeprowadzić pomiary, które pozwolą określić wszystkie potrzebne wymiary giszetów. Pomiar może być bez problemu wykonany przez klienta. Jedynym wymogiem jest mierzenie miejsca na kabiny sanitarne dopiero po sfinalizowaniu wszystkich prac wykończeniowych. Inną opcją jest wykonanie pomiarów przez ekipę ALSANIT, która służy pomocą fachowców na każdym etapie realizacji projektu.

Przy planowaniu potencjalnych wymiarów ścianek należy zawsze uwzględnić zapis z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, który wskazuje, że kabiny w miejscach publicznych powinny mieć co najmniej 1,5 metra długości i 1 metr szerokości. Ponadto minimum jedną kabinę WC należy przystosować do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Jaki materiał wybrać na kabiny WC?

W ofercie ALSANIT znajduje się kilka rozwiązań na poziomie tworzyw, z których produkujemy kabiny WC. Każdy wariant ma inne praktyczne zalety i walory estetyczne. Budując ścianki giszetowe, zawsze korzystamy z materiałów o ponadprzeciętnej wytrzymałości i dostosowujemy je do specyfiki pomieszczenia, w którym będą się znajdować.

W większości przypadków w porozumieniu z inwestorem wybieramy jedną z poniższych opcji:

  • HPL - wysokociśnieniowy laminat, czyli płyta HPL (High Pressure Laminate), jest produkowany z włókien celulozy nasączonych żywicą, które są sprasowywane pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Proces ten odpowiada za niezwykłą wytrzymałość HPL - płyty te są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego na kabinach WC nie namnażają się bakterie dzięki wykorzystaniu technologii SANITISED.
  • LPW - laminowana płyta wiórowa to kolejny rodzaj tworzywa, przy którego produkcji wykorzystuje się wysoką temperaturę i ciśnienie. Budulcem są natomiast wióry drzewne oraz środki wiążące, zapewniające LPW trwałość. Kabiny WC wykonane z płyt wiórowych są dostępne w szerokiej gamie dekorów, dzięki czemu są chętnie wybierane do tworzenia niedrogich, ale estetycznych i eleganckich aranżacji.
  • Sandwich - płyta, która jest zbudowana z kilku różnych warstw. W pierwszym przypadku składa się z okładziny z płyty HPL 4 mm, rdzenia z pianki poliuretanowej oraz konstrukcji z profili aluminiowych. Drugi typ jest natomiast produkowany z okładziny z cienkiej płyty HPL 0,8 mm, rdzenia z płyty wiórowej i krawędzi z litego drewna bukowego. Pierwsze rozwiązanie jest niezwykle wytrzymałe, natomiast drugie wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. Oba typy płyt sandwich mają praktycznie niewidoczną konstrukcję, a schowane profile mogą tworzyć fugę cieniową.
  • Szkło - w tym przypadku zaletą kabin jest wybór dowolnego koloru z palety RAL, który można nanieść na płytę z dwuwarstwowego hartowanego szkła.

Kabiny WC systemowe

Kabiny WC zostały podzielone na systemy pod względem materiałów używanych do ich produkcji i przeznaczenia ścianek, dzięki czemu ułatwiliśmy wybór wielu inwestorom. Wśród oferowanych przez nas rozwiązań znajdują się m.in.

  • kabiny WC dla przedszkoli z systemem bezpiecznych palców - KOWBOJKI;
  • wyróżniające się prestiżowym wyglądem kabiny sanitarne PERSEI;
  • subtelne ścianki giszetowe LIFT, dające wrażenie wiszących kabin;
  • kabiny WC ALTUS, wykonane na pełną wysokość pomieszczenia.

Oprócz tego w naszej ofercie można znaleźć przegrody pisuarowe wykonane z płyty wiórowej lub laminatu HPL.