Szafki do fitness klubów i innych obiektów sportowych

Zarówno początkujący miłośnicy zajęć grupowych lub indywidualnego budowania formy na siłowni, jak i zaawansowani zawodnicy w klubach sportowych oczekują od tych obiektów wysokiej jakości obsługi. W jej skład wchodzi także udostępnienie im praktycznie i estetycznie urządzonej szatni. Klienci takich miejsc zostawiają w niej nie tylko ubrania, ale także cenne przedmioty, dlatego szafki do klubu fitness muszą charakteryzować się solidnym wykonaniem oraz posiadać niezawodny zamek. Takich i wielu innych rozwiązań dla obiektów sportowych nie brakuje w ofercie ALSANIT.
Szafy do klubu fitness

Szafki do klubów fitness - obowiązkowe wyposażenie szatni

Szatnia na siłowni to po recepcji pierwsze miejsce, w którym gości klient. Kwestię jej wyglądu i wyposażenia należy więc potraktować poważnie, jeśli zależy nam na wywołaniu pozytywnych wrażeń oraz zapewnieniu trenującym najwyższego poziomu obsługi. Najważniejszym elementem, bez którego szatnia nie może funkcjonować, są szafki do fitness klubu. Meble te pozwalają na komfortową zmianę odzieży z codziennej na sportową i przechowanie jej w bezpiecznym miejscu na czas ćwiczeń. Ponadto powinny swobodnie mieścić plecak czy torbę, ręcznik, kosmetyki, a często także obuwie.
Oprócz wyposażenia szatni w szafki ubraniowe do klubu fitness najlepiej bezpośrednio połączyć ją z toaletami i kabinami prysznicowymi, z których wiele osób chce skorzystać po skończonym treningu. ALSANIT może kompleksowo wyposażyć w szafki i kabiny zarówno szatnię, jak i sąsiadującą z nią łazienkę nie tylko w klubie fitness, ale w każdym obiekcie sportowym, któremu zależy na produktach od renomowanych producentów oraz doświadczonych i odpowiedzialnych wykonawcach.

Szafki do klubów fitness - czy mają wpływ na wystrój szatni?

Szafki do fitness klubu grają dużą rolę w aranżacji szatni, dlatego warto wziąć ten aspekt pod uwagę już na początku realizacji projektu. Niezależnie od materiału, który wybiera inwestor, korpusy mebli są dostępne w bogatej kolekcji dekorów. Daje to duże pole manewru w dopasowaniu kolorystyki szatni do identyfikacji wizualnej klubu lub siłowni. Wygląd szafek nie musi być banalny. Dostępnych jest bowiem wiele dekorów, imitujących np. drewno czy kamień, a także powierzchnia High Gloss, która idealnie sprawdza się w klubach fitness przeznaczonych tylko dla kobiet.
Na fronty szafek do fitness klubu możemy nanieść także grafikę wybraną przez klienta. Może to być logo, ale także inny dowolny wzór, który urozmaici meble. Jeśli jednak szafki znajdą się w ekskluzywnym wnętrzu, np. hotelowej lub firmowej siłowni, najlepiej sprawdzi się wariant drzwi z hartowanego szkła. Wówczas meble zyskują niezwykle estetyczny wygląd i sprawiają, że osoby korzystające z szatni będą mogły poczuć się luksusowo już na początku pobytu na siłowni.

Szafki do fitness klubów - materiały

W gestii inwestora leży wybór materiału, z którego zostaną wykonane szafki do szatni fitness, jednak chętnie doradzimy w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania. Tworzywem, które doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o niezbyt dużej wilgotności, a ponadto pozwala na spore oszczędności, jest laminowana płyta wiórowa. Budżetowe szafki do fitness klubu z płyt wiórowych (LPW) cieszą się dużym zainteresowaniem także dzięki swoim walorom wizualnym.
Jeśli jednak tym, czego szukamy, jest materiał najwyższej klasy o wyróżniających się właściwościach, proponujemy szafki ubraniowe do klubu fitness wykonane z płyty HPL. Tworzywo to jest w pełni odporne na wilgoć, więc można je stosować np. w szatniach sąsiadujących z basenem czy sauną. Ponadto laminat wysokociśnieniowy pozostaje na długo w niezmiennie dobrej kondycji, ponieważ nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.
Często wybieranym wariantem są też szafki modułowe, czyli modele z metalowymi korpusami i drzwiami z płyty LPW lub HPL. Takie rozwiązanie ma tę przewagę, że meble można dowolnie modyfikować nawet po dostawie na miejsce montażu. Zmianie może wówczas ulec wyposażenie wnętrza szafki, kierunek otwarcia drzwi czy podział skrytek. Wyróżniający się element w postaci drzwi z płyty wzmocni konstrukcję oraz poprawi jej walory wizualne.

Jak budujemy nasze szafki do fitness klubów?

Razem z inwestorem ustalamy nie tylko materiał, z którego będą wykonane szafki ubraniowe i jego kolor, ale także wiele innych szczegółów. Dzięki temu każdy projekt jest wyjątkowy i dopasowany do oczekiwań klienta oraz specyfiki konkretnego klubu, siłowni czy innego obiektu sportowego. Ważnym elementem wyposażenia każdego systemu szafek są zamki. W zależności od potrzeb klubu możemy wykonać szafki z dobrze znanymi zamkami na kluczyk lub kłódkę. Wiele obiektów decyduje się jednak na bardziej nowatorskie rozwiązania i wprowadza Elektroniczny System Obsługi Klienta. Wówczas dostarczamy szafki z zamkami elektronicznymi RFID, które mogą być kompatybilne z danym oprogramowaniem.
Aranżacja szatni w obiekcie sportowym nie obędzie się bez ławek. Najlepiej, jeśli wejdą częścią konstrukcji szafek. Nie utrudniają wówczas przejścia między rzędami mebli tak jak ławki ustawione na środku szatni.