Zamek na klucz do szafki ubraniowej dla każdego typu obiektu

Zamek na kluczyk, nazywany także zamkiem krzywkowym, to rozwiązanie funkcjonalne oraz popularne ze względu na prostotę działania. Ponadto jest zamknięciem uniwersalnym, ponieważ można je zastosować praktycznie w każdym rodzaju szafki, bez względu na materiał, z jakiego ją wykonano oraz w wielu różnych obiektach.

Wysokiej jakości zamki krzywkowe od ALSANIT

Działanie zamków krzywkowych jest niezwykle proste. Za pomocą klucza można przesunąć zasuwkę, nazywaną również krzywką, znajdującą się po drugiej stronie drzwi do szafki, by zamknąć lub otworzyć drzwiczki. Zamki na kluczyk można stosować w każdym rodzaju szafek bez względu na materiał, z jakiego je wykonano. Sprawdzają się więc w meblach ze stali, laminowanej płyty biurowej (LPW) czy laminatu wysokociśnieniowego (HPL).
Wybierając producentów zamków, które oferujemy do naszych szafek, postawiliśmy nie tylko na korzystną cenę i uniwersalność, ale także na trwałe materiały i solidne wykonanie. Zamki na kluczyk są więc odporne na czynniki mechaniczne. Dodatkowo wszystkie elementy są wykonane z tworzywa odpornego na korozję, dzięki czemu produkt może być używany przez długi czas w nienaruszonym stanie.
W połączeniu z zamkami krzywkowymi nasze szafki ubraniowe stanowią wysokiej jakości funkcjonalny mebel, z którego można korzystać w wielu rodzajach obiektów użyteczności publicznej. Zamki krzywkowe ze względu na najprostszy z możliwych sposób działania doskonale sprawdzają się w przedszkolach, szkołach czy domach kultury. Ponadto z powodzeniem można zastosować je w szafkach pracowniczych. Zamek na klucz to także popularny element w szafkach przeznaczonych do biura - zarówno na rzeczy pracowników, jak i firmowe dokumenty.

Zamek na klucz - bezpieczne użytkowanie szafki

Rolą zamków krzywkowych jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych w szafce rzeczy. Umożliwia to specjalna konstrukcja tego typu zamknięć. Modele oferowane przez ALSANIT posiadają kombinację 1/1000, co oznacza, że otwarcie szafki innym kluczem jest praktycznie niemożliwe. Dzięki temu zamek krzywkowy jest produktem najwyższej jakości, na który decyduje się szerokie grono klientów inwestujących w szafki ubraniowe.
Żeby użytkownik szafki mógł otworzyć ją w każdej sytuacji, również po zgubieniu kluczyka, każdy zamek jest wyposażony w komplet dwóch kluczy. Ponadto do systemu szaf ubraniowych z zamkami krzywkowymi dołączamy tzw. klucz master, którym w sytuacji awaryjnej można otworzyć każdą skrytkę. Jest to szczególnie przydatne w szkołach i przedszkolach, gdzie najmłodsi użytkownicy szafek są często zapominalscy i zostawiają klucze w domu. Zamki krzywkowe, w przeciwieństwie do ich szyfrowanych odpowiedników, nie wymagają zapamiętywania ciągu cyfr, ani wstępnej konfiguracji. Szafek z zamkami na klucz można więc używać praktycznie od razu po zamontowaniu ich na miejsce docelowe.

Zamek krzywkowy do szafki - dodatkowe opcje

Chcąc zapewnić użytkownikom szafek jak największą wygodę, możemy laserowo wygrawerować ten sam numer na zamku oraz przeznaczonym do niego kluczyku. W ten sposób każdy będzie mógł bez problemu znaleźć w szatni własną skrytkę i bezpiecznie przechować w niej swoje rzeczy.
Decydując się na szafki z zamkiem krzywkowym od ALSANIT, każdy inwestor ma pełną dowolność z modyfikowaniu wyposażenia ich wnętrz, a także wymiarów. Z łatwością można więc stworzyć projekt w pełni dopasowany do oczekiwań konkretnego klienta, a także warunków panujących w pomieszczeniu, w którym zostaną zamontowane nasze meble.