Zamki elektroniczne na kod - nowoczesne wyposażenie szafek ubraniowych

Nowatorskie obiekty sportowe, edukacyjne czy biurowe to nie tylko kwestia aranżacji wnętrz i pierwszej klasy sprzętu. To także detale, które dopełniają całokształt i podkreślają dbałość o szczegóły i wysoki poziom obsługi klienta. Należą do nich bezprzewodowe elektroniczne zamki na kod, w które można wyposażyć każdy rodzaj szafki ubraniowej. Doskonale sprawdzają się więc w szatniach basenowych, szkolnych, pracowniczych, a także w wielu innych nowocześnie zaaranżowanych miejscach.

Jak działa zamek elektroniczny do szafki?

Zaletą zamków elektronicznych na kod do szafek ubraniowych jest możliwość dostosowania ich działania do specyfiki miejsca. Można więc wyposażyć w nie szatnie, które są dostępne dla dużego grona osób, a skrytki stale zmieniają swoich właścicieli. Przykłady takich zastosowań to baseny, lodowiska, kluby fitness, siłownie, sauny i wiele innych obiektów, które chcą zapewnić swoim gościom jak najwyższy poziom usługi. Drugi typ także licznych zastosowań elektronicznych zamków na kod to szatnie pracownicze, zarówno w zakładach, gdzie szafki są obowiązkowym wyposażeniem pomieszczenia sanitarnego, jak i w biurach i pozostałych typach firm.
W pierwszym przypadku elektroniczny zamek na kod można ustawić tak, by działał w tzw. trybie publicznym, zwanym też Multi User. W ten sposób każda kolejna osoba korzystająca z szafki wyposażonej w ten nowoczesny zamek będzie mogła samodzielnie ustawić swój własny, łatwy do zapamiętany kod do otwarcia skrytki. Wariant Single User to z kolei tryb prywatny, który pozwala na jednorazowe ustawienie własnego kodu i korzystanie z szafki przez długi czas.
Niezależnie od aktualnie wybranego trybu zamki elektroniczne na kod zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych w szafkach rzeczy, dlatego to rozwiązanie jest wybierane przez wielu inwestorów szukających najlepszego standardu wśród produktów przeznaczonych do szatni.

Zasilanie zamka elektronicznego na kod

Elektroniczne zamki na kod to rozwiązanie bardzo wygodne m.in. ze względu na sposób ich zasilania. Urządzenia mogą działać sprawnie przez długi czas dzięki baterii. W momencie, gdy zacznie się rozładowywać, zamek będzie emitował sygnał dźwiękowy. Dzięki temu można z łatwością kontrolować, czy zamki działają prawidłowo w odpowiednio dużej liczbie szafek i nie dopuścić do sytuacji, w której osoba korzystająca z szatni nie ma gdzie schować swoich rzeczy.
Ponadto kiedy bateria się wyczerpie i nie możemy jej w najbliższym czasie wymienić, można skorzystać z wyjścia awaryjnego zasilania, w które wyposażone są zamki elektroniczne na kod od ALSANIT. Kolejną dodatkową funkcjonalnością jest wyjście serwisowe na tzw. klucz master, które można wykorzystać np. w przypadku zapomnienia kodu. Wówczas autoryzowana osoba posiadająca specjalny klucz serwisowy może otworzyć skrytkę z zamkiem elektrycznym. Zastosowane w naszych produktach rozwiązania mają na celu wyeliminowanie sytuacji awaryjnych i zapewnienie jak największej wygody osobom korzystających z szafek ubraniowych.

Zamki elektroniczne do szafek - dodatkowe opcje

Chcąc zapewnić naszym inwestorom produkty dające jak najwięcej możliwości, proponujemy zamek szafkowy elektroniczny, który można zaprogramować w taki sposób, by wszystkie skrytki otwierały się o ustalonej godzinie. Bardzo usprawnia to pracę osób zajmujących się np. utrzymaniem czystości w szatni basenowej, pracowniczej lub w innym obiekcie wyposażonym w szafki ubraniowe. W zależności od modelu zamka odpowiednie zaprogramowanie umożliwia także nadanie innych potrzebnych uprawnień autoryzowanym osobom.