Przebieralnie

Przebieralnie muszą stanowić wyposażenie infrastruktury higieniczno-sanitarnej na basenach, w łaźniach, siłowniach, klubach fitness i innych obiektach sportowych, a również w zakładach pracy, w których jest wymagana zmiana stroju na roboczy.

Przebieralnie w obiektach użyteczności publicznej

Korzystając z takich miejsc jak basen, SPA czy siłownia, oczekujemy nie tylko doskonałej infrastruktury, sprzętu i obsługi, ale także prywatności i odosobnionej sfery, by móc swobodnie zmienić ubiór. Nierzadko miejsce do przebrania się jest także potrzebne w zakładzie pracy. Rozwiązaniem w każdej z wymienionych lokalizacji są przebieralnie ALSANIT.

Przebieralnie basenowe w postaci estetycznych kabin projektowanych zgodnie z rozmiarami konkretnego pomieszczenia sprawiają, że korzystanie z obiektu sportowego będzie dla wielu osób dużo bardziej komfortowe. Zapewnienie osobom odwiedzającym basen intymności i zamykanej przebieralni powinno być priorytetem inwestora, który z łatwością może dostosować kabiny sanitarne do specyfiki obiektu, korzystając z doświadczenia i wskazówek firmy ALSANIT.

Przebieralnie

Przebieralnie sportowe, basenowe i pracownicze, projektowane i wykonywane przez Alsanit, koniecznie muszą spełniać wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego, które dotyczą użytych komponentów, a przede wszystkim materiałów bazowych, które nie mogą nasiąkać wodą.

Zgodne z wymaganiami

Przebieralnie przyścienne lub przejściowe stosowane, zwłaszcza w ośrodkach sportowych i na basenach, powinny mieć określone cechy, aby gwarantowały nie tylko funkcjonalność oraz prywatność, ale również bezpieczeństwo. W Alsanit projektujemy i montujemy przebieralnie, które są zgodne z wymaganiami Głównego Inspektora Sanitarnego, tzn. materiał, z którego są wykonane przebieralnie, nie może nasiąkać wodą i pochłaniać wilgoci, jego powierzchnia powinna być łatwa w czyszczeniu i odporna na działanie detergentów, drzwi samozamykające muszą być wyposażone w zamek, a całość powinna być usytuowana na aluminiowych nóżkach, aby można było łatwo zmyć podłogę.

Przebieralnie

W Alsanit proponujemy montaż jednego z dwóch typów przebieralni sportowych: przyściennych i przejściowych. Te pierwsze sprawdzą się lepiej na siłowniach, klubach, ośrodkach sportowych oraz w zakładach pracy. Natomiast przebieralnie przejściowe najczęściej spotykane są na basenach, łaźniach oraz salonach SPA.

Alsanit - przebieralnie przyścienne i przejściowe

W Alsanit dostosowujemy każdy element infrastruktury higieniczno-sanitarnej do miejsca, w którym ma docelowo się znaleźć. Z tego powodu inne będą przebieralnie w zakładach pracy, a inne na basenach czy aquaparkach.

• Przebieralnie przyścienne - to jeden szereg kabin zamontowany przy ścianie usytuowanych na aluminiowych nóżkach. Sprawdza się najlepiej w niewielkich przestrzeniach: szatniach pracowniczych, w klubach fitness, halach sportowych, w których liczba miejsc jest ograniczona.

• Przebieralnie przejściowe - sprawdzają się zwłaszcza na basenach i termach lub w centrach handlowych, czyli w miejscach, w których występuje duża przepustowość użytkowników. Przebieralnie basenowe przejściowe wyposażone są w dwie pary drzwi z dwóch stron, które prowadzą do niewielkich kabin. Takie rodzaj przebieralni sprawia, że w szatniach nie powstają kolejki.

Przebieralnie sportowe z wysokogatunkowych komponentów

Przebieralnie na basenach lub te sportowe wykonane są z płyt HPL, gdyż są to materiały, które nie pochłaniają wilgoci, są odporne na uszkodzenia i działanie detergentów oraz są łatwe w czyszczeniu - co jest szczególnie ważne w takich pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych.

Przebieralnie do pomieszczenia o dowolnej wielkości

Zaletą kabin przeznaczonych do przebieralni basenowych jest możliwość pełnego dopasowania ich do oczekiwań klienta oraz wymiarów pomieszczenia, w którym będą zamontowane. Dzięki zastosowaniu laminatu wysokociśnieniowego (HPL) lub płyt wiórowych (LPW) do budowy ścian systemowych o optymalnej grubości możliwe jest zagospodarowanie jak największej przestrzeni i podniesienie komfortu korzystania z szatni.

Na początku realizacji projektu przedstawiciel ALSANIT dokonuje wszystkich potrzebnych pomiarów na miejscu montażu oraz zapoznaje się ze specyfiką obiektu.

Typy przebieralni ALSANIT

Przebieralnie basenowe bądź te znajdujące się w obiektach sportowych i zakładach pracy mogą występować w dwóch różnych formach:

  • Przebieralnie przejściowe. Tym, co wyróżnia ten typ kabiny, jest dwoje drzwi naprzeciwko siebie. Dzięki temu rozwiązaniu przebieralnie mogą stanowić swego rodzaju ścianę oddzielającą szatnię damską od męskiej. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca i przeznaczyć je na swobodne rozmieszczenie np. szafek ubraniowych i ławek, które umożliwiają wygodną zmianę odzieży.
    Drzwi w przymierzalniach przejściowych są skonstruowane tak, żeby osoba korzystające z kabiny nie musiała obawiać się niepożądanej wizyty z drugiej strony. Uniemożliwia to unikalna konstrukcja zamka, która pozwala na bezpiecznie otwieranie i zamykanie drzwi z obu stron przez osobę znajdującą się wewnątrz. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu można otworzyć je awaryjnie.
  • Przebieralnie przyścienne. Jak wskazuje nazwa, ten typ przebieralni to kabina przylegająca do ściany. Przebieralnie przyścienne także mają specjalny zamkouchwyt, który zapewnia osobom korzystającym z kabiny komfort i niezbędną prywatność. Jest to rozwiązanie stosowane w szatniach sportowych, basenowych oraz pracowniczych.

Dlaczego warto postawić na przebieralnie ALSANIT?

Przebieralnie w obiektach użyteczności publicznej zapewniają gościom prywatność i komfortowe warunki do zmiany odzieży. Zalety kabin sanitarnych sięgają jednak dużo dalej. Zbudowane z wytrzymałych materiałów, są odporne na zniszczenia eksploatacyjne.

Wykonane z płyty HPL bądź LPW przebieralnie możemy zaprojektować w dowolnym kolorze dostępnym w palecie producenta płyt. Mając szeroki wybór barw, można dopasować ścianki do każdej aranżacji, tak by wpisywały się w charakter konkretnego miejsca i tworzyły estetyczne, atrakcyjne wizualnie wyposażenie szatni. Wybierając np. białe płyty, można dodatkowo powiększyć optycznie przestrzeń szatni.

Ważnym aspektem w wyborze przebieralni na basen i inne obiekty sportowe jest wybór modeli łatwych w utrzymaniu czystości. Przebieralnie ALSANIT są konstruowane tak, by ograniczyć do minimum miejsca, w których mogłyby gromadzić się jakiekolwiek osady. Ponadto, wybierając ścianki z laminatu wysokociśnieniowego, otrzymujemy produkt niedostępny dla mikroorganizmów dzięki zastosowaniu technologii SANITISED w procesie produkcji.

Oprócz wysokiej jakości płyt składających się na korpus przebieralni wyposażono je w odporne na korozję zawiasy oraz samozamykacz grawitacyjny. Do każdego modelu dodano także montowany do płyty wspornik w postaci stalowego rdzenia, pozwalający na regulację +/- 20 mm.