Szafki ubraniowe - jak wybrać praktyczne i estetyczne rozwiązanie?

Szafki ubraniowe BHP mają szereg zastosowań: mogą służyć pracownikom, klientom takich obiektów jak baseny i siłownie czy przedszkolakom. Niezależnie jednak od przeznaczenia meble te powinny charakteryzować się wytrzymałością, która zapewni komfortowe użytkowanie przez lata oraz walorami estetycznymi, które wpasują się w aranżację całego pomieszczenia. W asortymencie ALSANIT można znaleźć szafki ubraniowe, które spełniają oba te wymagania, a ponadto posiadają szereg dodatkowych udogodnień.

Zastosowanie szaf ubraniowych ALSANIT

Przeznaczenie szafek BHP możemy określić nie tylko na podstawie własnej wiedzy na temat tworzyw, z których je wykonano i innych cech tych mebli, ale także dzięki bogatemu doświadczeniu, które cały czas pomaga nam lepiej poznawać potrzeby inwestorów.
Pierwsza kategoria obiektów, w których szafki ubraniowe są niezbędne to miejsca związane ze sportem, czyli siłownie, baseny, kluby fitness oraz każda inna lokalizacja, w której goście będą mieli dostęp do szatni. Wyposażenie jej w odpowiednią liczbę szafek, w których można bezpiecznie zostawić i zamknąć swoje rzeczy, jest niezbędne do komfortowego korzystania z obiektu. Oprócz tego szafki BHP montujemy m.in. w hotelach czy placówkach medycznych.
Z szafek ubraniowych chętnie korzystają także instytucje edukacyjne, takie jak przedszkola, szkoły, domy kultury i inne, które powinny umożliwić uczestnikom zajęć zmianę obuwia oraz bezpieczne przechowywanie swoich rzeczy, np. ubrania na lekcje WF-u.
Szafy ubraniowe ALSANIT doskonale wypadają także w roli szafek depozytowych w większych sklepach i supermarketach. Umożliwiają ich klientom swobodne robienie zakupów bez dodatkowego obciążenia w postaci torby, kurtki czy produktów kupionych wcześniej w innym sklepie.
Szafki depozytowe metalowe

Szafki pracownicze

Wyposażenie szatni w szafki ubraniowe nierzadko jest obowiązkiem pracodawcy i wynika z przepisów BHP. Ma to miejsce, kiedy specyfika zawodu oraz warunki panujące w obiekcie wymagają zmiany odzieży z codziennej na roboczą, np. na fartuch, kombinezon czy mundur, w takich miejscach jak zakłady przemysłowe i produkcyjne oraz w służbach mundurowych i ratowniczych. Przy wyborze szafek pracowniczych należy także wziąć pod uwagę normy określające ich minimalne wyposażenie, które również można znaleźć w przepisach BHP.
Jeśli miejsce pracy nie wymaga zmiany odzieży, nie oznacza to, że pracodawca powinien zapomnieć o kwestii szafek ubraniowych. W wielu firmach doskonale sprawdzą się chociaż niewielkie modele, które pozwolą pracownikom na swobodne przechowywanie swoich rzeczy, np. obuwia zmiennego, szczególnie przydatnego w miesiącach zimowych.

Szafy ubraniowe BHP - szeroki wybór materiałów

Pomimo prostej konstrukcji i oczywistego przeznaczenia szafka ubraniowa może zostać wykonana z różnych materiałów, w zależności od wymagań i oczekiwań inwestora, a także specyfiki pomieszczenia, w którym będzie zamontowana. Każde z wykorzystywanych przez nas tworzyw posiada bowiem odmienne właściwości, dzięki czemu projekty możemy realizować z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Materiały, z których zostaną wykonane szafki BHP, są ustalane już na samym początku tworzenia projektu, dlatego warto jak najwcześniej zapoznać się z ich specyfiką.
Szafki przedszkolne
Szafki ubraniowe szklane fronty

Szafki ubraniowe z HPL

Laminat wysokociśnieniowy, czyli płyta HPL jest doskonale znana producentom rozwiązań dla basenów, siłowni, saun oraz zakładów pracy, w którym konstrukcje te są narażone na stały wpływ wilgoci. Wynika to z wyjątkowej wytrzymałości i wodoodporności, którą odznaczają się szafki ubraniowe z HPL. Obecnie stosuje się je także w wielu innych typach obiektów, bez względu na panujące w nich warunki. Model wykonywany przez nas w całości z laminatu wysokociśnieniowego to szafki TAURUS.

Szafki ubraniowe z LPW

Szafka ubraniowa wykonana z płyty wiórowej, czyli LPW, to konstrukcja świetnie sprawdzająca się w każdym miejscu, gdzie nie panuje zbyt duża wilgotność powietrza. Na ten materiał decyduje się dużo inwestorów, którzy szukają po pierwsze rozwiązania ekonomicznego - płyty LPW są bowiem tańsze niż płyty HPL, ale także wyjątkowego pod względem wyglądu. Ten typ szafek może być wzbogacony o szereg dekorów, wśród których na wyróżnienie zasługuje m.in. High Gloss, czyli atrakcyjny błyszczący front. Oprócz tego płyta LPW może imitować metal, drewno czy kamień.
Szafki pracownicze z płyt wiórowych to także sposób na kreatywne zagospodarowanie przestrzeni, ponieważ można je pokryć dowolnym nadrukiem. Sprawdza się to szczególnie w przedszkolach, czy innych placówkach uczęszczanych przez najmłodszych, ale także wtedy, gdy inwestor chce zadbać o identyfikację wizualną marki lub po prostu stworzyć estetyczne, przyjemne dla oka wnętrze. Model tworzony w całości z płyt LPW to szafki URSA.
Szafy depozytowe na kluczyk
Szafki MUSCA metal+lpw

Metalowe szafki ubraniowe i BHP

Szafki ubraniowe ALSANIT ze stali występują w dwóch wariantach. Pierwszy to komercyjne metalowe szafki które cechują się najniższą ceną. Drugi wariant to meble modułowe. Oznacza to, że niedrogie i trwałe metalowe konstrukcje można modyfikować nawet po dostawie do klienta. W praktyce umożliwia to dowolną konfigurację wyposażenie szafki, zmianę materiału, z którego wykonamy drzwi oraz ich kierunku, a także inny podział skrytek. Wybierając więc modułowe szafki metalowe, klient ma bardzo dużą swobodę w kwestii dopasowania mebli do przestrzeni, w której się znajdą. Zdecydowaliśmy się na takie podejście do realizacji projektów szafek metalowych, by zapewnić jak najdłuższy cykl życia produktu i zadbać o proekologiczny charakter wykonywanych przez nas projektów.

Hybrydowe szafy ubraniowe BHP

Chcąc zapewnić naszym klientom jak największą dowolność w doborze materiałów, wykonujemy nasze szafki ubraniowe, łącząc ze sobą różne tworzywa. W ten sposób powstały takie modele, jak:
• CANIS - jest wybieranym przez wielu inwestorów połączeniem stali z laminatem wysokociśnieniowym. Metalowy korpus umożliwia dowolną modyfikację konstrukcji, natomiast drzwi z HPL dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej odpowiadają za wysoką jakość szafki oraz elegancki wygląd.
• MUSCA - te szafki ubraniowe zostały stworzone z myślą o klientach stawiających nie tylko na jakość, ale także na tańsze alternatywy. Modułowy stalowy korpus został w tym przypadku połączony z drzwiami z płyty wiórowej LPW, dzięki czemu szafka BHP może zyskać nietuzinkowy wygląd przez zastosowanie dekoru.
• LACERTA - ten rodzaj szafek wyróżnia się przede wszystkim swoim dizajnem i może być nie tylko użytkowym meblem, ale także estetycznym uzupełnieniem ekskluzywnego wnętrza. Wyjątkowy wygląd frontów uzyskano dzięki połączeniu stalowego korpusu z błyszczącymi, szklanymi drzwiami.
Zespół ALSANIT może wykonać szafki ubraniowe w praktycznie dowolnej wersji materiałowej, a także kolorystycznej. Realizując każdy projekt, konsultujemy z klientem wszystkie aspekty związane z jego oczekiwaniami oraz lokalizacją montowanych mebli, a także pomagamy w wyborze odpowiedniego modelu szaf BHP.

Atrakcyjne wyposażenie szafek ubraniowych

Szafa ubraniowa BHP to nie tylko solidny korpus i pokryte grafiką lub dekorem drzwi. Wybór odpowiedniego produktu nie kończy się bowiem na materiale, ale obejmuje także szereg dodatkowych opcji. Jakie udogodnienia można uwzględnić przy budowie szafki?
• Szafy BHP mogą być wykonywane na wymiar. Oznacza to, że zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni nie stanowi problemu, ponieważ można dopasować do niej wielkość mebli, tak by zapewnić ich optymalną liczbę w szatni.
• Systemy szafek mogą być niestandardowo podzielone. Oznacza to, że nie wszystkie jednostki muszą mieć tę samą wielkość, jeśli wymagają tego potrzeby klientów.
• Szafa ubraniowa BHP może być wyposażona w siedzisko, które jest niezbędne w każdej szatni i stanowi alternatywę dla ławek ustawionych na środku pomieszczenia. Pozwala więc na swobodne przemieszczanie się pomiędzy rzędami szaf.
• Wnętrze szaf ubraniowych może obejmować takie elementy jak: wieszaki hotelowe, haczyki czy drążek. Przestrzeń ta może zostać dowolnie podzielona przegrodą oraz wzbogacona o dodatkowe półki.
• Ponadto ALSANIT może wyposażyć szafki BHP w ogranicznik otwarcia, numerację, maskownice czy lustro.

SZAFKI

Szafki Alsanit