Zamki wrzutowe na monety do szafek depozytowych

Zamek wrzutowy to popularne rozwiązanie, które umożliwia skorzystanie z szafki ubraniowej po wrzuceniu do niego monety. Wówczas można zamknąć skrytkę, a kluczyk zabrać ze sobą. Zamki wrzutowe są często wybieraną opcją w obiektach, gdzie szafki regularnie zmieniają swoich właścicieli, a więc nie ma konieczności montowania zamka na kod czy kłódkę. Dzięki mechanizmowi uruchamiającemu się po wrzuceniu monety obsługa skrytki jest bardzo prosta i szybka, dzięki czemu sprawdza się w wielu obiektach użyteczności publicznej.

Jak działa zamek wrzutowy?

Z szafki wyposażonej w zamek wrzutowy na monety można skorzystać wyłącznie po wrzuceniu do niego złotówki, dwóch lub pięciu złotych. Ponadto mechanizm uruchomi się także po włożeniu monety o wartości jednego euro. To, czy pieniądze będą zbierane w specjalnym pojemniku dostępnym tylko dla autoryzowanej osoby, czy będą zwracane po zakończeniu korzystania z szafki, zależy od wymagań inwestora. Oferujemy bowiem oba typy modeli zamków wrzutowych.
Osoba, która wrzuci do zamka monetę, może zamknąć szafkę na klucz i zabrać go ze sobą. Producenci zamków zadbali także o dostęp do skrytki w przypadku jego zgubienia. Autoryzowana osoba otrzymuje tzw. klucz master, którym może otworzyć każdą szafkę obecną w obiekcie w sytuacji awaryjnej.

Zastosowania

Szafki z zamkami wrzutowymi montuje się najczęściej w takich obiektach jak dworce i przechowalnie bagażu. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe, ponieważ pozwala podróżnym mającym ograniczony czas lub środki na pozostawienie swoich rzeczy w bezpiecznym miejscu, do którego ponadto łatwo dojechać. To, ile szafek z zamkami wrzutowymi warto zlokalizować w obiekcie użyteczności publicznej, powinno zależeć głównie od liczby osób, które codziennie przewijają się przez to miejsce.
Oprócz dworców i przechowalni bagażu zamki wrzutowe na monetę doskonale sprawdzają się w szafkach depozytowych w supermarketach i innym większych sklepach (np. budowlanych czy meblowych). Umożliwienie klientom obiektu przechowania prywatnych rzeczy w bezpiecznym, często monitorowanym przez wyznaczoną osobę miejscu, zwiększa komfort robienia zakupów, który powinien stać na pierwszym miejscu.

Indywidualne podejście do projektu

Szafki depozytowe od ALSANIT to meble, które można modyfikować na wiele sposobów, a ich końcowy wygląd i wyposażenie zależą głównie od oczekiwań inwestora. Wspólnie dostosowujemy wnętrze mebla oraz materiały, z których będzie wykonany do specyfiki konkretnego obiektu, a także potrzeb osób, które będą korzystać z szafek.