Zamki do szafek ubraniowych - najwyższy poziom bezpieczeństwa

Szafki ubraniowe, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują, powinny prawidłowo spełniać swoją funkcję - umożliwiać bezpieczne i komfortowe przechowywanie prywatnych rzeczy. W tym celu z każdym inwestorem konsultujemy jego oczekiwania względem wyboru zamka do szaf. Nasza oferta akcesoriów tego typu jest równie szeroka, co samych mebli.

Jak wybrać zamek do szafki?

Szafki z laminatu HPL znajdują obecnie zastosowanie w bardzo wielu typach obiektów. Bez względu jednak na miejsce przeznaczenia najważniejszym elementem, który umożliwi efektywnie korzystanie z mebla, jest zamek do szafy. Wybór konkretnego modelu musi być zawsze dostosowany do użytkowników i specyfiki obiektu. Warto więc przed decyzją o kupnie zamka do szafki odpowiedzieć na następujące pytania:

• Czy z szafek będą korzystali tylko dorośli, czy także dzieci?

• Czy szafka będzie używana rotacyjnie (np. na siłowni czy basenie), czy raczej będzie miała swojego właściciela przez dłuższy okres?

• Czy za dostęp do szafki będzie wymagana opłata?

• Jaki budżet może zostać przeznaczony na zamki do szafek?

Rozważenie powyższych kwestii ułatwi wybór i pozwoli zawęzić pole poszukiwań najlepszych zamków do szafek ubraniowych, pracowniczych, depozytowych lub BHP.

Rodzaje zamków do szaf

Budując naszą ofertę, mieliśmy świadomość ogromnej różnorodności funkcjonowania obiektów, w których znajdą się szafki ubraniowe. Równocześnie zapewniamy pomoc w wyborze odpowiedniego zamka. Inny model będzie bowiem właściwy dla szafek w przedszkolu, inny dla szatni basenowych, a jeszcze innych dla szaf depozytowych w markecie.
Zamki krzywkowe

Zamki krzywkowe

Zamki krzywkowe do szaf zapewniają bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy dzięki kluczykom. Te wysokiej jakości produkty są nie tylko niezawodne dzięki swojej prostej metodzie działania, ale także użytym do ich produkcji materiałom nieulegającym korozji. Krzywkowe zamki do szafek doskonale sprawdzają się np. na szkolnych korytarzach. Żeby uniknąć konieczności rozwalania konstrukcji w przypadku zgubienia kluczy, zamki są wyposażone w tzw. klucz master do otwierania drzwi w sytuacjach awaryjnych.

Zamki na kłódkę

Prosta budowa zamka na kłódkę gwarantuje jego bezawaryjność i sprawia, że zamykane szafki będą poprawnie spełniać swoją funkcję przez długi czas. Jest to często spotykana alternatywa dla zamków na klucz. Szafki z laminatu wysokociśnieniowego lub płyty wiórowej z zamkami na kłódkę mogą być wyposażeniem szatni np. w klubach fitness, na siłowniach i wielu innych obiektach sportowych. Część osób odpowiadających za te instytucje decyduje się na udostępnianie sportowcom szafek, ale wymaga od nich przyniesienia własnej kłódki. W tym przypadku ważne jest poinformowanie osób odwiedzających obiekt o takim wymogu.
Zamki na kłódkę
Zamki wrzutowe

Zamki wrzutowe

Zamki wrzutowe pozwalają na skorzystanie z szafki po wrzuceniu do niej monety o wartości 1,2 lub 5 zł, albo o nominale euro. Dalsze działanie zamka do szafki może przebiegać na dwa sposoby: monety są gromadzone w specjalnym pojemniczku, jeśli skorzystanie z szafki jest płatne, lub moneta jest zwracana po ponownym otwarciu skrytki. Na wypadek, gdyby użytkownik szafki na zamek wrzutowy zgubił kluczyk lub wystąpiła inna awaryjna sytuacja, zamek może otworzyć uprawniona do tego osoba przy pomocy tzw. klucza master. Ten typ zamknięcia doskonale sprawdza się w szafkach depozytowych w marketach lub skrytkach na dworcach.

Zamki szyfrowe

W przypadku zamków szyfrowych mechanizmem zabezpieczającym dostęp do szafek jest kod. Tak jak w innych typach zamków, w sytuacji awaryjnej szafkę można otworzyć, używając klucza master. Wysokiej jakości szyfrowe zamki do szaf są wykorzystywane w takich rozwiązaniach, jak meble pracownicze, biurowe czy szafki w placówkach edukacyjnych. Zaletą mechanizmu jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy, osiągnięty dzięki połączeniu unikalnego kodu z zamknięciem na kluczyk. Zamki szyfrowe od ALSANIT są proste w konfiguracji, więc można ich używać praktycznie od razu po zamontowaniu szafek.
Zamki szyfrowe
Zamki elektroniczne na kod

Zamki elektroniczne na kod

Elektroniczne zamki do szafek na kod to rozwiązanie nowoczesne, ale przede wszystkim wygodne. Do zamykania i otwierania skrytki nie jest bowiem potrzebny żaden inny element w postaci kluczyka lub kłódki, który łatwo się gubi. Zamki elektroniczne działają na baterię, która sygnalizuje niski stan energii. Ponadto posiadają dwa tryby pracy: Multi User lub Single User. Mechanizm ich działania polega na ryglowaniu się po wpisaniu odpowiedniego kodu lub automatycznie. Szafki z zamkami elektrycznymi sprawdzą się wszędzie tam, gdzie cenione są nowoczesne i komfortowe rozwiązania.

Zamki elektroniczne RFID

W zamki obsługujące standard RFID jest wyposażanych coraz więcej mebli. Ten nowoczesny mechanizm pozwala na otwieranie szafki przy użyciu karty, opaski lub innego tokena, więc doskonale sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej. Zamki można synchronizować z Elektronicznym Systemem Obsługi Klienta, który jest stosowany np. w aquaparkach, obiektach sportowych czy hotelach. Mechanizm RFID może działać offline i być zasilany bateriami lub online poprzez przewody elektryczne.

SZAFKI

Szafki Alsanit