Nowoczesne polskie kabiny systemowe

Kabiny sanitarne produkowane przez ALSANIT zostały podzielone na systemy ze względu na rodzaj stosowanych okuć i przeznaczenia. Dzięki temu kabiny WC systemowe można bez problemu dopasować do wszelkiego rodzaju pomieszczeń sanitarnych, basenów, obiektów fitness i siłowni, firm i zakładów przemysłowych, hoteli, szkół, przedszkoli, uniwersytetów i wielu innych miejsc. Ścianki systemowe stosuje się nie tylko do kabin WC, ale także do natrysków czy przymierzalni.

Decydując się na nowoczesne systemowe ścianki giszetowe, można zagospodarować maksymalną powierzchnię w pomieszczeniu sanitarnym przy jednoczesnym zachowaniu prywatności każdej osoby korzystającej z kabiny.

NASZE PRODUKTY

Wszystkie produkty możemy modyfikować, zmieniać wymiary oraz wyposażenie. Poznaj ofertę i powiedz co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.
Przegrody pisuarowe HPL

Kabiny WC

Wyposażenie toalet i łazienek w takich miejscach jak baseny, szkoły i przedszkola, pomieszczenia firmowe, zakłady przemysłowe, hotele czy obiekty sportowe obejmuje przede wszystkim montaż wysokiej jakości kabin WC. Odpowiadamy za ich wygląd, wielkość, trwałość oraz stopień prywatności, jaki zapewniają, tworząc unikalne rozwiązania dla każdego inwestora i mając na względzie potrzeby użytkowników.

Kabiny natryskowe

Kabiny natryskowe wykonane z płyty HPL to element wyposażenia toalet w takich miejscach jak obiekty sportowe: baseny, siłownie, kluby fitness oraz obiekty użyteczności publicznej. Montuje się je także w pomieszczeniach sanitarnych w wielu zakładach pracy. Mimo że nie każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia swoim podwładnym natrysków na terenie firmy, wielu z nich decyduje się na to, żeby zadbać o jak największy komfort w miejscu pracy.
Lekki ścianki natryskowe HPL
Blaty łazienkowe HPL

Blaty umywalkowe

Blaty łazienkowe pod umywalkę to nie tylko jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki lub toalety w mieszkaniu czy domu. Doskonale spełniają swoją funkcję także w obiektach użyteczności publicznej, takich jak ośrodki sportowe, centra handlowe, placówki edukacyjne czy wiele innych miejsc, gdzie higiena jest równie ważna. Dostęp do estetycznych i funkcjonalnych łazienek, w których znajdują się zadbane blaty umywalkowe HLP, świadczy o dbałości obiektu o odwiedzające go osoby.

Przebieralnie

Korzystając z takich miejsc jak basen, SPA czy siłownia, oczekujemy nie tylko doskonałej infrastruktury, sprzętu i obsługi, ale także prywatności i odosobnionej sfery, by móc swobodnie zmienić ubiór. Nierzadko miejsce do przebrania się jest także potrzebne w zakładzie pracy. Rozwiązaniem w każdej z wymienionych lokalizacji są przebieralnie ALSANIT.
Kabiny wc

SZAFKI

Szafki Alsanit

Systemowe kabiny toaletowe - dlaczego są najlepszym rozwiązaniem?

Optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni to niejedyna zaleta ścianek giszetowych. Wśród atutów, które sprawiają, że kabiny systemowe spełniają zarówno wymagania inwestorów, jak i potrzeby użytkowników, można wyróżnić bezproblemowe utrzymanie w czystości. Rozwiązania systemowe składają się ze ścianek o gładkiej budowie, pozbawionych trudnodostępnych przestrzeni i zakamarków. Jest to niezwykle ważne dla utrzymania higieny pomieszczeń sanitarnych na najwyższym poziomie.

Ponadto kabiny systemowe WC są wykonane z materiałów odpornych na czynniki mechaniczne, a tym samym akty wandalizmu. Płyty, z których zbudowane są ścianki to elastyczne tworzywa. Jeśli jednak konieczna będzie naprawa elementu kabiny, nie będzie to wymagać skomplikowanych i często długotrwałych prac tak jak przy konstrukcjach murowanych.

Kabiny systemowe spełniające najwyższe standardy

Systemowe kabiny sanitarne Alsanit są produkowane zgodnie z oczekiwaniami i wytycznymi inwestora, ale także w oparciu o przepisy polskiego budowlanego. W ten sposób powstają dopracowane systemy, które doskonale sprawdzają się w firmach, obiektach sportowych czy placówkach edukacyjnych. Ponadto wszystkie ścianki systemowe posiadają certyfikację CE, która określa, czy dana konstrukcja może być stosowana w budownictwie na terenie całej Unii Europejskiej.

Kabiny systemowe - wybór klienta

Wszystkie szczegóły dotyczące kabin sanitarnych są ustalane indywidualnie z klientem ALSANIT. Dzięki rozwiązaniom systemowym inwestor ma wachlarz możliwości m.in. w wyborze materiału, z którego będą wykonane ścianki. Dostępne opcje to:

  • HPL - kabiny HPL są wykonywane z wysokociśnieniowego laminatu, czyli włókien celulozy nasączonej żywicą. Charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na wpływ wilgoci. Są więc często wybierane do pływalni lub zakładów przemysłowych. Dodatkowym atutem kabin systemowych HPL jest wykorzystanie technologii SANITISED, która powstrzymuje namnażanie się mikroorganizmów.
  • LPW - kabiny systemowe LPW powstają przez prasowanie wiórów drzewnych w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem. Użyte w tym procesie środki wiążące pozwalają stworzyć trwałe płyty wiórowe, które można pokryć dekorem z szerokiej oferty naszych wzorów lub własną grafiką. Z tego względu kabiny LPW są często zamawiane do przedszkoli.
  • Sandwich - płyty tego typu składają się z różnych warstw. Pierwszy wariant obejmuje wierzchnią okładzinę z płyty HPL 4 mm, rdzeń z pianki poliuretanowej oraz konstrukcję z profili aluminiowych. Druga opcja natomiast posiada okładzinę z cienkiej płyty HPL 0,8 mm, rdzeń z płyty LPW oraz krawędzie z litego drewna bukowego.
  • Szkło - do budowy kabin systemowych można wykorzystać dwuwarstwowe szkło hartowane. Ścianki wykonujemy wówczas w dowolnym odcieniu z palety RAL.

Montaż i wymiary kabin systemowych

Zasady, którymi kierujemy się przy produkcji naszych kabin sanitarnych, wynikają z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dzięki wieloletniemu i zróżnicowanemu doświadczeniu potrafimy łączyć wymogi prawne z poszukiwaniem optymalnego rozwiązania do konkretnej przestrzeni.

Kabiny wykonujemy na wymiar, opierając się na spersonalizowanym projekcie powstałym we współpracy z klientem. Od siebie możemy zaproponować konkretne systemy ścianek, które są zróżnicowane pod względem rozmiarów, przeznaczenia, wyglądu i użytych materiałów. Do wielu systemów można dodać opcję ALTUS, czyli wykonać kabiny na pełną wysokość pomieszczenia lub wariant LIFT, czyli efekt wiszących kabin.

Montaż kabin systemowych może wykonać ekipa monterska ALSANIT na terenie każdego województwa. Zadania można jednak podjąć się samemu, korzystając z zapewnianej przez nas szczegółowej instrukcji.